KPZ

Co je to KPZ?

Je to krabička, ve které byste měli nalézt v krizových situacích ty nejnezbytnější věci. Každá KPZ se skládá z jiných věcí. To podle toho, kam a na jak dlouho cestujete. Její obsah si zkrátka už každý doladí podle svých potřeb a zkušeností.

Možná vás to překvapí, že tahle nenápadná, ale velmi užitečná krabička v roce 2015 oslavila už své 80. narozeniny!

Obsah krabičky

• malá svíčka, 3 zápalky a škrtátko
  • kousek březové kůry k zapálení ohně
  • kousek papíru
  • pisátko (nejlépe obyčejná tužka)
  • kousek křídy (ke značení cesty)
  • jehla a nitě (minimálně černá a bílá)
  • 2 špendlíky (zavírací a klasické)
  • knoflík
  • gumička
  • 2 sterilní náplasti
  • 2 hřebíky
  • kousek drátku a provázku
  • 20-50 Kč
  • poštovní známka

Každá kápézetka by měla být opatřená lístečkem s tísňovými telefonními čísly přilepeným na vnitřní straně víčka, dále vaše jméno a příjmení, telefon na rodiče, případně adresa domů.

Kápézetka nám slouží k používání, není to pouze věc, kterou nosíme na všechny schůzky a výpravy. Musíme jí pravidelně obměňovat, aby nám něco nechybělo, až to příště budeme zase potřebovat. Určitě to oceníte ve spoustě situacích jak na skautských akcích, tak i na různých (nejen skautských) táborech a i v běžném životě.