Skautský kroj

Skautský kroj je kousek oblečení, které nás všechny spojuje. Ze skautského kroje se dá například vyčíst, odkud junák pochází, jaké zajímavé výzvy splnil a jak dlouho je členem.

Kroj lze zakoupit nový na stránkách JUNshopu. (Stránka Odkazy → Další odkazy). Vyrábí se dětské velikosti, dámské, pánské i unisex. Dále se dělí na krojové košile a krojové halenky. Pěší skauti nosí kroj pískové barvy, vodní skauti nosí kroj tmavě modré barvy.

Nošený kroj, ale levnější, lze zakoupit v oddíle.

Součásti kroje

Jak už bylo výše zmíněno, ke kroji patří další soušástky. Je to šátek, šňůrka, píťalka, násšivky a další. To vše od nás získáš po složení světluškovského/skautského slibu.

Ke kroji nosíme slušné kalhoty. Ideální jsou černé nebo modré džíny. Roztrhané džíny nebo tepláky nech raději ve skříni. ☺

Jak má kroj vypadat

Rády osobně poradíme a pomůžeme.